سریال خسوف
رئالیتی شو پدر خوانده

سریال خون سرد

پوست شیر

سریال جیران

نمایشگاه نقاشی آثار جدید سعید رضاخان

تاریخ : 1402.09.09
نظرات : 1
نقش ورا : موزه نقاشی پشت شیشه که تنها موزه تخصصی در این زمینه محسوب می‌شود، از روز شنبه یازدهم شهریور ماه پذیرای آثاری از سعید رضاخان است. رضاخان در چند سال اخیر توانسته است با برگزاری نمایشگاه ها، کلاس های آموزشی و کارگاه های متعدد به این هنر بازمانده از دوران صفویه جانی دوباره ببخشد. 

طرح نقاشی روی شیشه

در پرندگان شیشه‌ای که تازه ترین نمایشگاه رضاخان است، آثاری ویژه در معرض دید هنر دوستان قرار می‌گیرد. این آثار بر اساس کلیدهای شناسایی بصری و گونه شناسی به تصویر کشیده شده اند. در این نمایشگاه اطلاعات مفیدی در ارتباط با تنوع زیستی ایران (پرندگان) به بازدید کنندگان ارایه می شود. 
تلاش رضاخان در خلق آثار جدیدش، معرفی قابلیت های ویژه نقاشی پشت شیشه است به همین دلیل موضوع پرندگان را در نظر گرفته که پیش از این بصورت تخصصی به آن پرداخته نشده است. از دیگر مشخصه های این سری از تابلوهای وی، چند لایه بودن آنها است. به این معنی که یک اثر بر پشت چند شیشه اجرا شده است و با روی هم قرار گرفتن آنها تصویری کلی ارایه می شود و هر شیشه مکمل دیگری است. در این حالت موضوع از زمینه جدا می شود و حس برجسته بودن به بیننده می دهد. در برخی از آثار نیز پرندگان از کادر بیرون می زنند که نوعی ساختارشکنی را در ذهن ایجاد می‌کند و شاید خروج پرندگان از کادر به نوعی نشان دهنده بیرون رفتن از قراردادهای دیکته شده در نقاشی پشت شیشه باشد.
گفتنی است، نمایشگاه پرندگان شیشه‌ای تا هجدهم شهریور جهت بازدید عموم برپاست و علاقه مندان به این هنر قدیمی می توانند همه روزه از ساعت ۹ تا ۱۹ به موزه نقاشی پشت شیشه مراجعه کنند.
danakhabar
کلید واژه ها :
نقاشی روی شیشه ویترای
دسته بندی :  نگارخانه ها

نظرات

User Avatar
  • عیسی نوری
  • در تاریخ : 9 آذر 1402 13:39
1
سلام علیکم
سعید جان خدا قوت
انشاالله همیشه موفق باشی
من که کیف کردم
جنابعالی هنرمندی نه تنها در نقاشی روی شیشه بلکه در رشته های دیگر هم سخنی برای گفتن داری
ارادتمند؛نوری
  • 4

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا