سریال خسوف
رئالیتی شو پدر خوانده

سریال خون سرد

پوست شیر

سریال جیران

شناخت سنگ قیمتی آکوامارین Aquamarine

تاریخ : 1399.06.03
نظرات : 0

نقش ورا : سنگ قیمتی آکوامارین ، Aquamarine یعنی به نام دریا ، یک آب تازه و خنک ، آب حوضچه ای با طراوت . این سنگ قیمتی ، نادر و کمیاب است و در دست هنرمندان جواهر سازی و سنگ تراشان ، به گوهری زیبا مبدل می گردد. شناخت آکوامارین اصل کمی دشوار است ولی راهنمایی های این مطلب ، به خریدار کمک میکند تا مرغوبیت را تا حدود بالایی ، تشخیص دهد .

 

آموزش شناخت آکوامارین

 

سنگ قیمتی آکوامارین خوب ، سنگی است که بارنگی زیبا ، شفاف و وضوح داشته باشد .بهترین رنگ های آکوامارین ، رنگ آبی تیره تا آبی کمی مایل به سبز است و هیچ ناخالصی و اجزای داخلی قابل مشاهده ندارد . برش دقیق و ماهرانه آکوامارین ، زیبایی و درخشندگی این نوع از سنگ ها را به اوج می رساند .

 

مشخصات یافتن و تهیه بهترین نوع سنگ قیمتی آکوامارین

 

رنگ ، یک عامل مهم کیفیت برای سنگ قیمتی آکوامارین

 

آبی پاستیلی ، آبی مایل به سبز یا سبز آبی ، رنگ های مرغوب برای آکوامارین هستند . آبی تیره ، تا آبی مایل به سبز ، با شدت متوسط ، در جواهرات بیش از 5 میلی ، برجسته است . سنگ های ریز ، کیفیت و منطقه تهیه شده را نشان نمی دهند .

 

نمونه هایی از سنگ هایسنگ قیمتی آکوامارین با کیفیت رنگ متفاوت 

 

 آموزش شناخت آکوامارین اصل

این سنگ قیمتی آکوامارین ، سنگ زمرد برزیلی ، با رنگ آبی ، کمی متمایل به سبز است .

 

آموزش شناخت آکوامارین اصل برای گردنبند 

شفافیت و رنگ آبی این سنگ قیمتی آکوامارین ، در این آویز ، خود را نشان داده و جذاب تر کرده است .

 

 آموزش شناخت سنگ آکوامارین اصل برای گردنبند

 

برخی سنگ های قیمتی آکوامارین درجه یک ، بی رنگ هستند .

 

آموزش شناخت سنگ آکوامارین اصل برای جواهر

 

برش سنگ های قیمتی آکوامارین ، از سبک های نوین برش ، با در نظر گرفتن تابش بسیار ، و جهت تشدید بازتاب رنگ ، بکار گرفته می شوند . وزن این گوهر ، 31.09 گرم است .

 

 

وضوح ، عاملی دیگر برای شناخت کیفیت سنگ قیمتی آکوامارین

 

اکثر آکوامارین های عرضه شده ، فاقد اجزاء قابل مشاهده توسط چشم هستند . کلکسیونر ها ، معمولا ، از سنگ قیمتی آکوامارین ، انتظار شفافیت و بدون جزئیات بودن را خواستارند . امروزه ، از آکوامارین ها ، برای تزئین کامل جواهرات و یا ایجاد درخشندگی در بخشی از جواهرات ، استفاده می شوند .

 

آموزش شناخت انواع سنگ آکوامارین اصل برای جواهر

 

این سنگ ، آکوامارین برش زمرد اصلاح شده است که آبی نیمه روشن و بدون جزئیات و کاملا شفاف است .

 

آموزش شناخت انواع سنگ آکوامارین اصل

 

شفافیت ، درخشش و رنگ آبی آرام بخش ، این سنگ قیمتی آکوامارین را به جواهری عالی تبدیل کرده است .این جواهر توسط Bemd Munsteiner ، هنرمند مشهور گوهر ، برش خورده .

 

آموزش شناخت انواع سنگ گرانقیمت آکوامارین اصل

 

همه آکومارین ها ، یکدست و شفاف و بدون اجزا نیستند . برخی جریانات داخلی ریز و قابل مشاهده بدون چشم مسلح ، در برخی آکومارین های برزیلی برش خورده ، دیده می شوند ولی از رنگ و زیبایی آن کم نمی کنند .

 

آموزش شناخت انواع سنگ کمیاب آکوامارین اصل

 

جواهری با قطعات نا منظم سنگ قیمتی آکوامارین که حدود 1350 گرم ، وزن دارد . اگر چه آکوامارین استفاده شده در این جواهر درخشان و شفاف نیست ، ولی با ابتکار هنرمند ، به جواهری زیبا مبدل شده است . و یک کار هنری خیره کننده است .

 

 

نحوه برش سنگ قیمتی آکوامارین ، یکی از مهمترین عوامل در ظاهر آن است 

 

آکوامارین ها را می توان تقریبا به هر شکلی برش داد . اما اغلب آنها را به شکل برش های زمرد یا به عنوان برش های گرد و یا بضی ، شکل می دهند . بسیاری از هنرمندان ، از برش های یک نواخت ، برای کارهای خود استفاده می کنند .

 

 آموزش شناخت انواع سنگ کمیاب آکوامارین اصل برای انگشتر

 

برش بیضی شکل با نشان دادن عمق جواهر برای انگشتر . سنگ بزرگ ، در میان سنگ های ریز با رنگ مخالف قرار گرفته و می درخشد . این مدل برش سنگ قیمتی آکوامارین ، طرفداران زیادی دارد .

 

آموزش انواع سنگ کمیاب آکوامارین اصل برای انگشتر

 

طراحی متفاوت و فوق العاده با سبک هندسی سنگ قیمتی آکوامارین متفاوت از طراح مشهور ، Jorg Munstiner در رکاب انگشتری زیبا .

 

آموزش انواع سنگ کمیاب آکوامارین اصل برای کلکسیون 

 

این سنگ قیمتی آکوامارین ، برش سنگ آکوامارین ، توسط هنرمند گوهر شناس ، مایکل دیبر است . سبک او در تراش ، درخشش و جلوه ای خاص به سنگ داده است .

 

 آموزش انواع سنگ آکوامارین اصل

 

بجای برش سنتی زمرد یا بالشتی در سنگ قیمتی آکوامارین ، این دو سبک را باهم ترکیب و سنگی با جذابیت فوق العاده را ایجاد کرده اند .

  

وزن سنگ قیمتی آکوامارین ، امکان شناخت بهتر آن را ایجاد می کند .

 

سنگ قیمتی آکوامارین ، در اندازه های بزرگ موجود است . بسیاری از سنگ های ریز 25 عیار یا بیشتر ، به راحتی یافت می شوند . اندازه های کوچکتر ، از درجه رنگ کمتری برخوردار هستند . سنگ های برش خورده ، اگر از پنج قیراط بزرگتر باشند ، احتمالا رنگ های قوی تر و تیره تری دارند .

 

 آموزش سنگ آکوآمارین اصل از تقلبی

 

سنگ های با وزن بالا و پائین تر آکوامارین در تصویر نمایش داده شده اند .

 

آموزش انواع سنگ های آکوامارین

 

هر بلور بزرگ سنگ قیمتی آکوامارین ، نباید قربانی برش شود . نمونه تصویر ، در پاکستان ، با برش های جزئی ، به عنوان یک سنگ کلکسیونی با ارزش قرار گرفته .

 

آموزش انواع سنگ های تراش آبشاری آکوامارین

 

سنگ آبشاری برش خورده از سنگ قیمتی آکوامارین توسط هنرمند مجسمه ساز ، برای کلکسیونرها .

 

 آموزش انواع سنگ آکوامارین

این سنگ های برش خورده و قیمتی سنگ قیمتی آکوامارین ، از ویتنام است . مد روز و سایز های متفاوت ، در دسترس هستند و بی نقص .

  

 

راهنمایی کلی برای شناخت سنگ قیمتی آکوامارین اصل

 

سنگ قیمتی آکوامارین با کیفیت عالی ، نباید دارای هیچ گونه اجزای قابل مشاهده باشد . آکوامارین های روشن تر ، قیمت پائین تری دارند .

 

 

سنگ های قیمتی آکوامارین ، نادر و گران هستند . اگر سنگی با درجه رنگ بالا و بزرگ می خواهید تهیه کنید ، قیمت پائین آن ، نشان ارزان بودن آن نیست و حریص نشوید بلکه احتمالا آکوامارین نیست . 

 

علاقه را در انتخاب رنگ سنگ قیمتی آکوامارین در نظر بگیرید . اگر قصد تهیه جواهری خاص را دارید ، بر اساس علاقه رنگی که از این سنگ می خواهید ، آن را انتخاب کنید و اگر آکوامارین با رنگ پائین تر تهیه کنید ، جواهر شما ، کم هزینه تر خواهد بود .

 

 نکته مهم

حتما از یک جواهر ساز ماهر کمک بگیرید و یا تحقیق و مطالعه بیشتری انجام دهید . جواهر سازانی که سنگ قیمتی آکوامارین را می شناسند ، معمولا چند رنگ و سایز از این سنگ قیمتی را در اختیار دارند و به شما نشان می دهند تا تفاوت های کیفی را در کنار هم مشاهده نمایید .

 

 

 

سوال هایی که ذهن افراد را درگیر می کند 

 

چرا آکوامارین ، از سنگ توپاز با همان طیف رنگ آبی ، قیمت بیشتری دارد ؟

توپاز آبی ، بیشتر یافت می شود ولی آکوامارین ، در طبیعت کمیاب است و کاربرد بیشتری در ساخت جواهرات دارد .

 

چرا معمولا سنگ اصلی ، با بقیه سنگ ها در یک انگشتر ، جلوه جالبی ندارد ؟

برای رنگ های شدید ، از سنگ هایی بزرگتر و برای رنگ هایی ملایم و کم ، از سنگ هایی کوچکتر در جواهرات استفاده می شود .

 

آیا منشا پیدایش ، در میزان ارزش آکوامارین تاثیر دارد ؟

اگر چه جالب است بدانیم که منشاء یک سنگ قیمتی کجاست ، ولی نوع سنگ و خلوص کیفیت آن ، ارزش سنگ را بالا می برد و نه منشاء پیدایش آن .

 

آکوامارین با کیفیت AAA چیست ؟ 

برای شناخت کیفیت ، از گروه A و AA و AAA استفاده می شود . با این استاندارد ، کیفیت و رتبه کار مشخص می گردد. اما در کل ، هیچ رتبه بندی ، در انواع سنگ های قیمتی استاندارد نیست و روش های بالا ، مشخص کننده نهایی هستند .

  

تمیز کردن و محافظت از آکوامارین

 

چطوری سنگ قیمتی آکوامارین را محافظت کنیم

دوام سنگ قیمتی آکوامارین

سنگ قیمتی آکوامارین ، سنگ بادوامی است و برای حلقه ها و دستبند ها که معمولا با سطوح برخورد دارند ، مناسب تر است . رنگ آکوامارین در قرار گرفتن در معرض نور خورشید به مدت طولانی ، پایدار است و تغییر نمی کند .

 

تمیز کردن سنگ قیمتی آکوامارین

آب گرم و صابون ، بهترین گزینه ها برای تمیز کردن سنگ قیمتی آکوامارین هستند . دقت کنید که سنگ هایی که تراش بالایی دارند ، فقط باید با آب گرم و صابون تمیز کنید . تمیز کردن با بخار ، بی خطر است مگر در مواردی که شکستگی داشته باشند که بسیار نادر است .

 

 

احتیاط

 

قرار گرفتن سنگ قیمتی آکوامارین ، در برابر حرارت ، توصیه نمی شود .

 

اسید هیدروفلوئوریک ، برای سنگ قیمتی آکوامارین ، بسیار مضر است .

 

 

 

 

نظر دهید :

نام شما : *
ایمیل شما :*
نظر شما :*
کد امنیتی : *
عکس خوانده نمی شود

بالا